Політика наукового видання

 

ПОЛІТИКА НАУКОВОГО ВИДАННЯ 

 

Науковий журнал «Освітньо-науковий простір» є інноваційною платформою для обміну і висвітлення у вітчизняному та світовому просторі результатів наукових досліджень з проблем сучасної освіти і науки.

Метою діяльності журналу «Освітньо-науковий простір» є комплексне висвітлення у вітчизняному та світовому науковому просторі широкого спектру теоретичної та прикладної аспектології освіти, перспективних дискусійних питань теоретико-методологічного, психолого-педагогічного, навчально-методичного в їх множинних дослідницьких парадигмах.

Специфіка і тематична спрямованість видання. У журналі публікуються авторські доробки, які висвітлюють актуальні проблеми сучасної освіти і науки; визначають загальний вектор розвитку, тенденцій і пріоритетів педагогічної освіти; презентують результати оригінальних та експериментальних досліджень і широкий спектр розробок методологічного, дискусійного та аналітичного характеру; матеріали з питань управління, організації і викладання в закладах освіти та інші матеріали, присвячені питанням навчання, виховання та професійної самореалізації особистості у столітті глобальних викликів.

Видання адресоване науковцям, педагогам, докторантам, аспірантам, магістрантам, студентам, практичним працівникам та усім, хто цікавиться станом розвитку освіти і науки.

Пріоритетне завдання видання. Пріоритетним завданням наукового журналу є репрезентація сучасних педагогічних ідей у вітчизняному і світовому освітньо-науковому контексті з урахуванням освітніх практик минулого.

Науковий журнал забезпечує сприятливі умови для розроблення й оприлюднення концептуальних і теоретико-технологічних засад розвитку освіти і науки, діяльності різних інституцій в цьому напрямі, конструктивного аналізу досягнень авторами власних наукових результатів.

Принципи редакційної політики наукового видання:

  • академічна доброчесність, прозорість, наукова об’єктивність, неупередженість до тематики або авторів рукописів, здорова фахова конкурентність, популяризація інноваційних напрямів сучасної педагогічної освіти і науки в цілому;
  • відкритість доступу до контенту, яка дозволяє іншим особам вільно опрацьовувати представлені матеріали та посилатись на публікації, використовувати з будь-якою законною некомерційною метою, з обов’язковим посиланням на авторів доробків і первинну публікацію у цьому журналі;
  • вимогливість до якості та результатів наукових досліджень;
  • рецензування матеріалів для публікації за чіткими й зрозумілими критеріями щодо їх змістовності та науковості;
  • колегіальність у прийнятті рішень щодо публікації наукових доробків авторів;
  • оперативність у комунікації з потенційними авторами;
  • своєчасність виходу кожного випуску журналу.

Архівування. Для усіх публікацій наукового видання гарантується: архівування, збереження та відновлення інформації (за необхідністю, у разі її пошкодження чи втрати).

Найближчі перспективи розвитку згідно з редакційною політикою наукового видання:

  • підвищення міжнародного визнання, зокрема за рахунок індексації статей журналу в наукометричних базах Web of ScienceScopus та інших,
  • зростання індексу цитування (імпакт-фактору) тощо.