Вплив педагогічного артистизму викладача закладу вищої освіти на гуманізацію освітнього процесу

Автор(и)

  • Барахтян М. М. Український державний університет імені Михайла Драгоманова

DOI:

https://doi.org/10.31392/ONP.2786-6890.7(2)/1.2024.01

Ключові слова:

артистизм, педагогічний артистизм, гуманізація, гуманізація освітнього процесу, педагогічна діяльність, театральна діяльність

Анотація

Основним стратегічним завданням освітнього процесу в Україні сьогодні є формування всебічно розвиненої, соціально-активної, креативної особистості та розвиток її інтелектуальних, моральних і творчих здібностей. Це потребує в свою чергу гуманізації освітнього процесу в навчальних закладах з метою відродження духовності, посилення виховного аспекту в процесі навчання, а також переосмислення та приділення особливої уваги ролі викладача закладу вищої освіти і його педагогічній майстерності в процесі підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності.
У дослідженні здійснено теоретичне обґрунтування схожості педагогічної і театральної діяльності, важливості використання елементів театральної педагогіки у навчально-виховному процесі, сформованості у викладача закладу освіти професійних артистичних умінь як важливої складової педагогічної майстерності, що забезпечують ефективність формування творчої особистості майбутнього педагога.
Висвітлено тлумачення понять «гуманізація», «гуманізація освітнього процесу», «артистизм», «педагогічний артистизм», а також їх важливість у процесі підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності.
Розкрито важливість викладання гуманітарних дисциплін за вибором, а також проведення практичних занять з використанням інтерактивних методів навчання: драматизація; виступи, презентація; творчі звіти, конкурси; навчально-тренувальні вправи, тренінги; інсценізація художніх творів; міні лекції, диспути тощо, які сприяють формуванню професійних артистичних умінь у майбутніх фахівців. Визначено також основні умови їх формування у навчально-виховному процесі.
Схарактеризовано зміст цілісної і логічно структурованої системи виконавських завдань, вправ та етюдів із урахуванням індивідуальних особливостей студентів. Практично підтверджено, що педагогічний артистизм викладача навчального закладу та запропонована система вправ і завдань великою мірою сприяють саморозвитку творчого й морального потенціалу майбутніх фахівців, загального рівня культури й удосконалення професійної майстерності.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-06